Je Nokia naozaj zastaralá?

od autora: | 19. januára 2011

Nokia logoVeľakrát pri komentároch o Nokiách čítam kritické reakcie. Ľudia Nokii vyčítajú hlavne pomalosť systému, nízke rozlíšenie displeja (640 x 360px), zastaralosť systému. Súhlasím je to pravda, aspoň čo sa týka pomalých reakcií.

Nechápem však čom je problém. Na svojej Nokii dokážem nájsť kontakt, zavolať, surfovať na webe, synchronizovať kontakty, obrázky, SMS mi príde tam kam má prísť 😉 (viď chyba pri odosielaní SMS v OS Android) budík budí načas a aj keď je telefón vypnutý 😉 (viď chyba v Iphonoch, kde budí budil o hodinu neskôr! – pekný prúser), dobrá výdrž batérie, navigácia zadarmo! – pre mňa super plus (zbytočne nechcem platiť za konkurenčné navigácie a ani kradnúť), Nokia robí veľmi pekné fotografie a video


Synchronizácia je výborná – môžem kontakty kedykoľvek cez ovi účet preniesť na akúkoľvek inú Nokiu, rovnako to platí aj pre obľúbené miesta v OVI mapách.

Keď som koncom roka zvažoval kúpu telefónu, kúpil som si Samsung S8500 Wave, po mesiaci som ju predal – displej výborný, výdrž taktiež, HD video tiež, ale bez komprimácie, keď som písal naležato SMS pod SHIFTom bolo Odoslať (no stalo sa mi, že namiesto veľkého písmená som odoslal nedokončenú správu. Vŕŕŕ …), chýbali šípky na pohyb v texte, budík budil len vtedy, keď bol telefón zapnutý – malé drobnosti, ale mne to liezlo na nervy.

Keď som zamýšľal nad telefónom s Androidom, napr. HTC Desire, odradila ma slabá výdrž batérie, škaredé fotografie a video. Neviem si predstaviť, že by mi mala vydržať batéria jeden deň, ja potrebujem volať, smskovať, vybavovať a nie sa stresovať výdržou.

Zamýšľal som sa nad HTC HD2, výborný veľký displej, ale opäť slabá výdrž batérie a telefón je tehla, čiže problém strčiť do vrecka.

S Iphonom nemám veľa skúsenosti, skúšal som Ipod, pravdupovediac, ničím ma to neohúrilo. Určite by ma dorazila nemožnosť MASS storage alebo nepodpora flashu.

Že v Nokii je rozlíšenie 640 x 360 to vôbec nie je problém, pri 4 palcoch možno áno, ale opäť by to bola nepraktická tehla (v zmysle prenášania mobilu).
Mne je Nokia veľmi sympatická a budem rád, keď mi niekto vyvráti moje názory.

Celkové hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *