Ako na rotujúce bannery v Joomla

od autora: | 23. februára 2011
Bežné zobrazenie bannerov spravujeme cez menu Komponenty -> Reklamné prúžky. Čo ak chceme striedať bannery, bez potreby obnovovať stránku (čiže nech sa striedajú sami od seba)? Riešenie je v bezplatnom module s názvom Simple Image Rotator, ktorý sa dá stiahnuť na stránke http://www.joomlaworks.gr/, (nachádza sa úplne na spodu stránky)

 

Po jeho inštalácii (cez Rozšírenia -> Nainštalovať/Odinštalovať) je potrebné nastaviť jeho základné parametre a to – povoliť odkaz na existujúce bannery, ktoré sme si vopred vytvorili cez Komponenty -> Reklamné prúžky, pozíciu bannera na stránke, príp. rýchlosť striedania, rozmer obrázka, atď.

 

Takže prejdite do Rozšírenia -> Správca modulov, nájdite Simple Image Rotator, treba ho najprv Povoliť, potom kliknutím na názov a následným zobrazením nastavení modulu zvoľte úplne vpravo dole: Should the Rotator be used to display banners from the Banner Component? na Yes (bypasses all options above) – tým sa budú zobrazovať tie bannery, ktoré sú zadefinované cez Komponenty -> Reklamný prúžok

 

V nastaveniach Simple Image Rotator ešte navolíme Pozícia na napr. banner1, nad tým zakážeme Zobrazovať názov (aby sa zbytočne nezobrazoval názov modulu spolu s bannermi)

 

Napravo máte ešte nastavenia ohľadom rýchlosti, rozmeru obrázka, atď., ale to sú záležitosti, s ktorými sa treba len pohrať 🙂

Ak sa chcete naučiť viac, potom Vám odporúčam môj počítačový kurz Joomla

Celkové hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *