Ako vložiť vodoznak do videa MP4 – tip na program

od autora: | 1. júna 2011

Už veľmi dlho riešim dilemu, aký program použiť na pridanie loga do videa alebo odborne ako pridať vodoznak do MPEG4 videa. A načo to bežne človek potrebuje? No na dve veci :-), ale nie na tie, na ktoré ste práve mysleli ;-). Za prvé zabezpečím si autorstvo videa a na druhej strane je to bezplatná reklama, ktorú osobne využívam pri youtube videu pre www.LacneUbytovanie.sk, kde uvádzam tipy na výlety na Slovensku.

 

Bežná videokamera, mobil alebo foťák s podporou videa ukladajú záznam vo formáte MP4 (MPEG4). Preto som hľadal softvér, najlepšie bezplatný, ktorý pracuje s týmto formátom natívne. No mám pocit, že to je ako hľadanie ihly v kope sena až do včera, kým sa mi nepodarilo nájsť program s názvom Full Video Converter – http://www.full-video-converter.com

ako-vlozit-vodoznak-do-videa-mp4-tip-na-program

Je to však platený produkt (doživotná licencia stojí 44,95$), no jediné obmedzenie v bezplatnej verzii je v tom, že konvertuje a upravuje video do 3 minút, čo pre môj prípad plnohodnotne postačovalo. Program sa ovláda úplne jednoducho – stačí nájsť video (a nemusí to byť len MP4), pridať efekt vodoznaku s názvom Watermark a potom cez klávesu F5 skonvertovať do príslušného video formátu (nastaví sa videoformát automaticky podľa otvoreného súboru). Bližší popis neuvádzam, ak by mal niekto záujem, môžem sa rozpísať aj viac.

Celkové hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *