Cloud Computing Center


Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Pri  kopírovaní údajov niekedy potrebujeme vložiť údaje na iné (alebo aj rovnaké) miesto upraveným spôsobom (napr. potrebujeme odstrániť formátovanie buniek alebo hodnoty bez vzorcov a pod.).

Po skopírovaní údajov (napr. cez CTRL + C) následne cez pravé tlačidlo myši na mieste vloženia vidíme príkazy, ktoré patria ku skupine Možnosti prilepenia. 

V nasledujúcom zozname si vysvetlíme, čo urobí konkrétna možnosť zo skopírovaných hodnôt (nazveme ich zdroj) a ich vložení do tabuľky (vložené hodnoty nazveme ako cieľ).

Prilepiť (L). Cieľ je rovnaký ako zdroj (obsahuje aj vzorce). Skopírovaný obsah okrem šírky stĺpcov a výšky riadkov ostane identický.

Hodnoty (H). Cieľ obsahuje iba hodnoty zdroja (neobsahuje vzorce)

Vzorce (V). cieľ rovnaký ako zdroj ale bez formátovania (obsahuje aj vzorce).

Formátovanie (F). Cieľ obsahuje iba formátovanie zdroja

Transponovať (T). Cieľ rovnaký ako zdroj, dôjde však k zámene stĺpcov za riadky a riadky za stĺpce

Prilepiť prepojenie (R). Hodnoty cieľa sú prepojené so zdrojom

Ďalšie možnosti nájdeme, keď v kontextovom menu zvolíme Prilepiť špeciálne.

Ponechať šírky stĺpcov zdroja (O). Cieľ zachová šírku stĺpcov zdroja

Poznámka: V praxi sa často používa Hodnoty. Pri tomto použití prilepené údaje neobsahujú vzorce. To sa hodí v prípade ak by sme chceli v skopírovaných bunkách odstrániť napr. prepojenie na iné bunky. Nevýhoda je jednoznačná – stratíme vzorce, ku ktorým sa už spätne nedokážeme dostať.

{youtube}

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

Vrelo odporúčam:
www.akopredavat.sk- užitočné tipy na zvýšenie predaja

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov