Cloud Computing CenterHodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Veľakrát sa ma poslucháči na kurze pýtajú ako vložiť súbor do článku, resp. odkaz na súbor v článku. Správnym riešením je použitie správneho textového editora v Joomla a to napr. JCK Editor, ktorý si môžete stiahnuť na adrese (vyžaduje registráciu)

http://www.joomlackeditor.com/downloads/viewcategory/1-jck-editor

Editor nainštalujte štandardne cez Rozšírenia -> Inštalovať / Odinštalovať, ale ak ho chcete používať, treba prejsť do menu Stránky -> Globálna konfigurácia. V prvej záložke s názvom Stránky v zobrazenom formulári v políčku Prednastavený WYSIWYG editor je potrebné zvoliť Editor - JoomlaCK. Tým sa automaticky aktivuje JCK editor v každom článku.

Postup ako vložiť odkaz na súbor

1.) Napíšte do článku akýkoľvek text, napr. Súbor na stiahnutie

2.) Označte ho

3.) Potom v článku zvoľte ikonku - vyzerá ako spojivko reťaže s bielym pluskom v zelenom krúžku jck-editor-vlozenie-hyperlinku.

Otvorí sa Vám táto ponuka

jck-editor-file-browser

(viď kde naspodu zvoľte Vybrať súbor, nájdite súbor na svojom PC a potom kliknite na Send it to the Server (tiež vpravo dole)

V priečinku (alebo FTP) www stránky sa Vám automaticky vytvoril priečinok s názvom files, kde sú uložené všetky súbory.

Označený text spomínaný v bode 1 bude označený ako hypertextový odkaz

Ak sa chcete naučiť viac, potom Vám odporúčam môj počítačový kurz Joomla

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojím poslúchačom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktorá sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

Vrelo odporúčam:
www.akopredavat.sk- užitočné tipy na zvýšenie predaja

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov