Cloud Computing CenterUser Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Koncom roka som ku môjmu novému notebooku Lenovo E530 hľadal vhodnú myš. Zameral som sa na značku Genius, s ktorou som roky spokojný. V tomto smere nie som náročný, kritériom bola myška do cca 5€. Nemala by to byť bezdrôtová, pri ktorej mi vadí spotreba, resp. kúpa tužkových batérií a rádiové žiarenie, ktoré vysiela. Po prezeraní ponúk od Genius som však narazil na mimoriadne zaujímavú myš a to Pen Mouse Genius. A prečo ma zaujala? Lebo nevyzerá ako klasická myš :-).

A ako vyzerá? Podobne ako interaktívne pero pri interaktívnej tabuli. Pripojenie funguje rovnako ako u bezdrôtovej myši, čiže máme tu prijímač/vysielač zapojený v USB a samotné pero. Napájanie si vyžaduje jednu tužkovú AAA batériu. Aby som nenapínal, pozrite si obrázok nižšie

genius_pen_mouse_puzdro

Zdroj: www.geniusnet.com

Je to tak, ako to vidíte na obrázku. K peru patrí aj elegantné púzdro. V krabici sa nachádza ešte špeciálna podložka (asi 10 x 10cm), ktorú môžete (ale nemusíte) použiť na presnejšie ovládanie. Ja osobne používam pero na bežnom kancelárskom stole a nemal som s tým problém. Povrch môže byť v podstate ľubovoľný, samozrejme, s lesklými povrchmi sa zvyšuje nepresnosť, resp. myš býva neovládateľná. Dokonca ju môžete ovládať na svojom stehne, tak ako je to na tomto obrázku

genius_pen_mouse2_1024

Zdroj: www.geniusnet.com

A ešte ďalšia zaujímavosť. Pero vám odporúčam aj v prípade, ak chcete nahradiť interaktívnu tabuľu (samozrejme interaktívna tabuľa naviac obsahuje špeciálny edukačný softvér a hadvér, ktoré tak jednoducho nenahradíte, ale aj tak :-). No a ešte zoberme cenu, ktorá začína na heureke od 14,90€, je to celkom cenovo dostupná alternatíva. Okrem šedej farby je možné si zakúpiť čiernu, ktorú vlastním aj ja.

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

Vrelo odporúčam:
www.akopredavat.sk- užitočné tipy na zvýšenie predaja

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov