Cloud Computing CenterUser Rating: 3 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar InactiveStar Inactive
 
Veľakrát sa ma poslucháči na kurze pýtajú ako vložiť súbor do článku, resp. odkaz na súbor v článku. Správnym riešením je použitie správneho textového editora v Joomla a to napr. JCK Editor, ktorý si môžete stiahnuť na adrese (vyžaduje registráciu)

http://www.joomlackeditor.com/downloads/viewcategory/1-jck-editor

Editor nainštalujte štandardne cez Rozšírenia -> Inštalovať / Odinštalovať, ale ak ho chcete používať, treba prejsť do menu Stránky -> Globálna konfigurácia. V prvej záložke s názvom Stránky v zobrazenom formulári v políčku Prednastavený WYSIWYG editor je potrebné zvoliť Editor - JoomlaCK. Tým sa automaticky aktivuje JCK editor v každom článku.

Postup ako vložiť odkaz na súbor

1.) Napíšte do článku akýkoľvek text, napr. Súbor na stiahnutie

2.) Označte ho

3.) Potom v článku zvoľte ikonku - vyzerá ako spojivko reťaže s bielym pluskom v zelenom krúžku jck-editor-vlozenie-hyperlinku.

Otvorí sa Vám táto ponuka

jck-editor-file-browser

(viď kde naspodu zvoľte Vybrať súbor, nájdite súbor na svojom PC a potom kliknite na Send it to the Server (tiež vpravo dole)

V priečinku (alebo FTP) www stránky sa Vám automaticky vytvoril priečinok s názvom files, kde sú uložené všetky súbory.

Označený text spomínaný v bode 1 bude označený ako hypertextový odkaz

Ak sa chcete naučiť viac, potom Vám odporúčam môj počítačový kurz Joomla

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov