Cloud Computing CenterUser Rating: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Môj ďalší experiment, ktorý som realizoval cez víkend, bola úprava fotografie, ktorú som vyfotil v obývačke. Za žaluzím na parapete máme kvetináče s rôznymi kvetmi, nalepené veľkonočné obrázky a keďže slniečko intenzívne svietilo, dostal som nasledovnú podobu fotky (originál):

 

Kvety za žaluzím - foto - www.janzitniak.info

Rozmýšľal som ako zdôrazniť motív kvetináčov a kvetov. Napadlo ma, že odstránim zbytočné prvky (napr. tie veľkonočné obrázky napravo hore) a hlavnú tému kvety a kvetináče silno zvýrazním. Kedže obrázok bol fotený do RAW, vo Photoshope sa mi automaticky otvoril program Camera Raw. Originálny obrázok si môžete stiahnuť kliknutím sem.

V Camera Raw som spravil tieto nastavenia (priznávam, bolo to viac menej náhodne :-) V Kalibrace fotoaparátu (viď foto nižšie) som navolil profil fotoaparátu Adobe Standard - tým som získal "predpripravené" tónovanie fotografie.

Camera Raw - kalibrace fotoaparatu adobe standard - www.janzitniak.info

V Camera Raw v záložke Základní som navolil Černé a Kontrast na hodnotu +100 (viď obrázok nižšie)

Camera Raw - základní - www.janzitniak.info

V Camera Raw v časti Tónová krivka som zvolil Světla a Světlé na +100 (viď obrázok nižšie)

Camera Raw - tonová krivka - www.janzitniak.info

V Camera Raw v záložke HSL a stupně šedi a na karte Sytost! som zvolil Červené +100 (viď obrázok nižšie)

Camera Raw - HSL stupne šedi - www.janzitniak.info

Čo sa týka Camera Raw, nastavenia sú hotové, potvrdil som Otevříť Obraz. Obrázok obsahuje zbytočné šumy (oranžové bodky), ktoré som odstránil spôsobom - výberom som označil oblasť, ktorá obsahovala šum a tú som vymazal farbou žáluzia (červenou) . Postup je nasledovný:

1.) Cez kvapkadlo kvapkadlo som navolil farbu pozadia (červená) .

2.) Vybratú červenú farbu som nastavil ako farbu pozadia a to kliknutim na dvojšípku Prehodenie farieb, ktorá sa nachádza v panely nástrojov naspodu. Červená farba (čiže farba pozadia) musí by vpravo dole.

3.) Označil som si oblasť na fotke, ktorú chcem vymazať, príp. si natočím výber kliknutím na pravé tlačidlo a výberom možnosti Transformovat výběr

transformovat-vyber

4.) Stlačím DELETE :-)

Výsledná fotografia vyzerá takto:

Kvety za žalužím

Určite existujú rýchlejšie postupy, budem rád, ak mi napíšete, ako sa Vám to páčilo, príp. tip na šikovnejší postup :)

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov