Cloud Computing Center


Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Na jednom mojom stretku mi známy, pri otázke ako chrániť fotografie copyrightom, vnúkol tip. Poradil mi, že značka Nikon, a predpokladám aj iné značky, dokážu automaticky vložiť poznámku do EXIF fotografie, hneď ako fotograf stlačí spúšť. Takže pátral som na mojom Nikon D60 a vypátral som :). V mojom prípade som poznámku "zneužil" na vloženie mena autora.  Prikladám obrázky s postupom ako na to:

 

1.) Prejdeme do menu Nikon D60, zvolíme Setup Menu a tam Image comment

nikon D60 - image comment menu

2.) Zaškrtnime Attach comment! Potom zvolíme Input comment, kde vpíšeme text, napr. meno autora

nikon input comment

3.) Na virtuálnej klávesnici vypíšeme textový údaj. Sprvu som mal problém ako vymazať znak. Nenašiel som Backspace ani Delete. Riešenie je prejsť na znak, ktorý chceme vymazať a stlačíme tlačidlo so symbolom koša. 

nikon d60 vkladanie textu

4.) Po vpísaní textu nezabudnime spraviť posledný krok a to potvrdiť Done, tak ako na obrázku nižšie. Ešte raz, nezabudnite zaškrtnúť Attach comment!

nikon d60 done

Po preštudovaní EXIF-u fotografie nájdeme poznámku v atribúte UserComment

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov