Cloud Computing CenterUser Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Medzi jednu nevýhodu v kontingenčných tabuľkách považujeme to, že automaticky NEzaktualizuje údaje v prípade ak sa zmenia hodnoty v zdrojovej tabuľke dát. Tento problém môžeme vyriešiť tým, že kontingenčnú tabuľku vytvoríme z externého zdroja údajov.  Ako externý zdroj údajov vyberieme našu excelovskú tabuľku údajov. Túto ponuku nájdeme pri vložení kontingenčnej tabuľky a namiesto možnosti Vyberte tabuľku alebo rozsah vyberieme Použiť externý zdroj údajov

Vytvorenie kontingenčnej tabuľky - Použitie externého zdroja údajov

Kliknutím na tlačidlo Vybrať pripojenie... a následne v okne Existujúce prepojenia zvolíme Prehľadávať ďalšie... vľavo dole nájdeme v PC excelovský súbor, ktorý chceme pri vytváraní kontingenčnej tabuľky použiť.

Kontingenčné tabuľky - ako pouziť externý zdroj údajov - prehľadávať ďalšie

Následne vytvoríme kontingenčnú tabuľku (postup nájdeme tu). Aby sa automaticky aktualizovala je potrebné nastaviť v karte Nástroje pre kontingenčné tabuľky v tlačidle Obnoviť zvoliť Vlastnosti pripojenia
Kontingenčné tabuľky - vlastnosti pripojenia
 
Otvorí sa okno s názvom Pripojenie, kde zaškrtneme možnosť Obnoviť každých 60 min. a zmeníme počet minút na nami požadovaných. Možnosť Obnoviť na pozadí sa na základe mojich skúseností neosvedčila. Zmysel by mohlo mať aj Obnovovať údaje aj pri otváraní súboru.
 
Kontingenčné tabuľky - vlastnosti pripojenia - riadenie obnovovania
 
Údaje v kontingenčnej tabuľke sa budú pravidelne  automaticky aktualizovať, nevyžaduje, aby sme ukladali zdrojový excelovský súbor. Tu je potrebné dávať pozor, aby sme skôr otvorili zdrojový súbor a až potom kontingenčnú tabuľku, pretože v opačnom prípade Excel vypíše, že súbor je určený na čítanie.
 

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov